47. LITERARNI SUSRET „PRERADOVIĆEV ROĐENDAN“
Autor: Ivan Jaković, 17. 4. 2015.

Učenice Sara Kopričanec, Velina Kopričanec, Barbara Vujković i Petra Žufika  ovogodišnje su sudionice 47. literarnog susreta povodom rođendana Petra Preradovića koji se održao 27. ožujka 2015.  u pjesnikovoj rodnoj kući u  Grabrovnici.

Djevojke su s više raznolikih radova  predstavile našu školu. Petra je pročitala svoje tri pjesme,  Sara, Velina i Barbara predstavile su se proznim radovima, a pročitale su i prozni rad Klaudije Jelinek. Radovi naše škole bili su pažljivo i s interesom praćeni. Odskakali su od drugih tematikom, a posebno su primijećeni i pohvaljeni oni koji su pisani kajkavskim narječjem. Petrine pjesme i Sarin prozni rad bili su jedini radovi na narječju. Učenice su pripremile voditeljice Mirela Paša i Marija Halaček.

Svoje  radove učenice su čitale pred prepunim gledalištem, a uz našu školu sudjelovale su još i škole iz Đurđevca, Gornjeg  Bazja, Kalinovca, Kloštra Podravskog, Zagreba i Pitomače. Svi radovi s ovog susreta  objavljeni su u prigodnom zborniku. U završnome dijelu bio je organiziran književni susret s književnicom Silvijom Šesto. Ona je predstavila svoj rad te na zanimljiv način dala učenicima poticaj za pisanje i upute za život.

Na kraju susreta učenice su se upisale u knjigu utisaka i razgledale muzejski prostor u sklopu pjesnikove rodne kuće te susret završile druženjem s ostalim učenicama i učenicima u Osnovnoj školi „P. Preradović“ u Pitomači.

Mirela Paša, učiteljica hrvatskog jezika