DRŽAVNA SMOTRA LIDRANO U ŠIBENIKU
Autor: Ivan Jaković, 27. 3. 2015.

Učenica sedmog razreda Ana Leona Lončar, svojim radom „Sicilija i ja“ osvojila je povjerenstvo na Županijskoj smotri Lidrano koje se održalo u Križevcima u veljači te je za nagradu pozvana sa svojom mentoricom Marijom Halaček na Državnu smotru Lidrano koje se odvijalo u Šibeniku od 23. do 27. ožujka 2015. godine. Osim što se istaknula svojim literarnim uratkom, ovim je radom ujedno promovirala i međunarodni projekt Comenius u kojem sudjeluje Osnovna škola Molve.

Za našu školu to je jako veliki uspjeh jer je Ana Leona jedina predstavljala županiju u ovom izrazu na državnoj smotri, a i u Šibeniku se istaknula svojom rječitošću i snalažljivošću te je bila vrlo aktivna na radionicama. Osim što je sudjelovala na radionicama, Ana Leona je dala intervju za radijsku emisiju prvog programa hrvatskog radija te je primila pohvalnicu od ministra Mornara za sudjelovanje na smotri.

Kao što je putovanje na Siciliju bilo poticaj za pisanje rada koji ju je doveo tako daleko, tako će joj i put u Šibenik te iskustva koja je tamo stekla biti motivacija za buduće pisanje literarnih radova.

Osim što čestitamo Ani Leoni na postignutom uspjehu, također moramo čestitati i njezinoj mentorici Mariji Halaček koja ju je usmjeravala na tom putu.

U Šibeniku se Ana Leona upoznala s mnogim poznatim književnicima, pa je tako na slici imate priliku vidjeti s književnikom Dubravkom Jelačićem Bužimskim, profesoricom Zoricom Klinžić, književnikom i glumcem Enesom Kiševićem te književnikom i pjesnikom Miroslavom Mićanovićem koji su činili državno izborno povjerenstvo.