NOVO VESELJE U ŠKOLSKOME PREDVORJU
Autor: Ivan Jaković, 2. 2. 2015.

Pred početak polugodišta ravnatelj OŠ Molve Ivan Jaković oslikao je zidove velikog stubišta u predvorju škole. Nastao je tako razigrani mural koji nosi motive zemlje, vode i neba.

U OŠ Molve slikari su uvijek dobrodošli. Osjećaju se ugodno u školskim prostorima koje su i sami pohađali. Svake im se godine priređuje izložba, podržava se i promovira rad Molvarskog likovnog kruga. Zidovi koji su i dotad bili oslikani rukom nekadašnjeg ravnatelja Rudolfa Špoljara, koji je ostavio trajan pečat u školi, mjestu, likovnoj kulturi i umjetnosti sada su dobili novo ruho.

No ravnatelj OŠ Molve, diplomirani učitelj razredne nastave i likovne kulture i član MLK-a Molve sada je ostavio trajan pečat u školi u kojoj već godinama službuje i bio je njezin đak. Za radnog vremena ravnatelj, popodne se preoblačio u slikara što se vere po skeli i kistom mazi zidove. I tako, dan po dan (desetak dana), i mural je gotov. Primjeri su to svestranog djelovanja jednog seoskog učitelja koji sa školskim zvonom ne napušta školu nego „živi“ s njom, a svoje rodno mjesto stavlja daleko iznad tzv. „provincijskog“.

Nadamo se da ćete mu se razveseliti kad dođete u našu školu!