ZAVRŠETAK PROJEKTA ''OTVORENI KIŠOBRAN''
Autor: Ivan Jaković, 8. 12. 2014.

U školskoj godini 2014./15. Osnovna škola Molve tradicionalno se uključila u realizaciju projekta ''Otvoreni kišobran''. Glavni nositelj projekta ''Otvoreni kišobran'' je Zavod za javno zdravstvo Koprivničko- križevačke županije. Glavni cilj projekta je prevencija ovisnosti o alkoholu i cigaretama. Ciljana skupina su učenici šestih razreda te njihovi roditelji.

Realizacija projekta započela je uvodnim predavanjem za roditelje koje je održano na roditeljskim sastancima 17.studenog 2014.godine.

Aktivnosti projekta provedene su tijekom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti ( Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se od 15.11-15.12). zadnja radionica održana je 1.12.u sklopu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

Za svaki šesti razred održane su 4 radionice pod nazivom:

-          radionica br.1: «Upoznajmo se bolje»- glavni cilj radionice je međusobno upoznavanje učenika te razvijanje pozitivne slike o sebi

-          radionica br.2: «Alkoholizam»- cilj radionice je upoznavanje učenika sa štetnim posljedicama alkoholizma na  ovisnika kao i štetnim posljedica alkoholizma na obitelj ovisnika

-          radionica br.3: « Pušenje i zdravlje»- cilj radionice je upoznavanje učenika sa štetnim posljedicama pušenja na zdravlje pojedinca

-          radionica br.4: «Kako reći ne»- ova radionica potiče učenike na razvijanje svijesti o štetnosti ovisničkog načina života te izbjegavanju riskantnih situacija

Zadnja etapa projekta je anketiranje učenika i roditelja te evaluacija projekta.

Miroslav Saraga,pedagog