« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

BJELOVARSKO KAZALIŠTE U MOLVAMA
Autor: Ivan Jaković, 17. 11. 2014.

14.11.2014. ugostili smo Bjelovarsko kazalište koje nas je razveselilo sa dvije odlične predstave: NEVOLJE PRINCEZE LIJEPE  gledali  su učenici od 1. do 5. razreda, a predstavi  se priključila i starija grupa iz vrtića „Pčelica“. U ovoj zdravstveno – poučnoj komediji glume najmlađi glumci Bjelovarskog kazališta, skupina MINI BJELOKAZ

KAKO SAM PONOVO POSTAO NORMALAN bila je za učenike 6. do 8. razreda.

Kako su učenici doživjeli  ove predstave možete pročitati u prilogu gdje o tome pišu pišu Karmen Đuroci  iz 5.b razreda i Sofija Paša iz 7.a razreda

NEVOLJE PRINCEZE LIJEPE

OSVRT NA PREDSTAVU KARMEN ĐUROCI iz 5 b. razreda

Predstava princeze Lijepe jako mi se svidjela i bila sam vesela kad sam ju gledala. Princeza Lijepa je bila jako lijepa, ali joj je smrdjelo iz usta. Vještica joj je trebala složiti čarobni  napitak koji bi joj trebao ukloniti smrad iz usta i učiniti je još ljepšom kako bi se mogla udati za princa Dragog.

Scenografija je bitna radi same predstave. Iza glumaca je bio jedan veliki srni paravan, male kutije, četkica za zube, čarobni pripravci, čarobni štapić i lonac.

Glumci su bili lijepo obučeni u šarene kostime. Blentavi- vještičin pomoćnik, imao je jednodijelni kostim, vještica crni kostim i kapu, princ veliki crveni plašt, princeza raskošnu haljinu na volane. Rasvjeta i glazba doprinijeli su ugođaju predstave. Glazba je bila tiha, a na kraju malo glasnija.

Svidjelo mi se kako je Blentavi skakao i prevrtao se po pozornici.

Razveselilo me kada su se princ i princeza konačno vjenčali u velikom dvorcu.

Poruka predstave je jednostavna i jasna:

TREBAMO PRATI ZUBE VIŠE PUTA NA DAN!

KAKO SAM PONOVO POSTAO NORMALAN

OSVRT NA PREDSTAVU NAPISALA SOFIJA PAŠA iz 7.a razreda

Predstava je dugo trajala ali je bila jako poučna.glumci su koristili jedan stol i dvije stolice, bijele kute, posuđe i boce. Jedni su bili doktori s papirima i bijelim kutama, drugi poljoprivrednici s radnim kombinezonom i „šiltačama“. Treći su bili mladenci u odijelu i vjenčanici, a četvrti gospoda koji su nosili košulje, majice i cipele.

Glavni lik, kad je objašnjavao, bio je samo on osvijetljen, a kad se nešto događalo ili je bilo sve rasvijetljeno ili je bio mrak. Svaki put kad se glavni lik prisjećao, prvo je govorio pa je bila glazba i na kraju scena.Tako se stalno ponavljalo.

Predstava je poučna jer nam govori nam zašto je alkohol štetan za zdravlje.

Svidjelo mi se kad je mislio da priča  s čovjekom koji je u klubu alkoholičara koji su prestali piti, a zapravo je pričao s domarom. Bilo je tužno kad su na kraju predstave svi umrli od alkohola, a on je jedini ostao živ.

Poruka je:

NE SMIJEMO KORISTITI ALKOHOL STALNO,JER TADA OBOLIMO ILI UMREMO . POGOTOVO GA NE SMIJEMO KORISTITI AKO ZNAMO DA ĆEMO VOZITI.