„KESTENIJADA“ U ŠESTINAMA
Autor: Ivan Jaković, 22. 10. 2014.

16.10. 2014. godine učenici trećeg razreda i njihova učiteljica Dubravka Jaković odazvali su se pozivu OŠ Šestine  na  okupljanje nekoliko osnovnih škola na  tradicionalnu manifestaciju „Kestenijada“ . Osim natjecateljskog dijela i igara  ona ima zadatak očuvanja prijateljskih veza sa pozvanim školama, pa tako i sa našom. Uzvratni posjet dogovoren je za kraj školske godine.

16.10. u četvrtak smo išli u Zagreb u OŠ Šestine. Krenuli smo već u 8 sati.

Tamo smo se igrali svakakve igre: štafeta s kestenima, bacanje kestena u koš, gađanje kestena u limenke i prenošenje kestena na pladnju.Osvojili smo 4. mjesto.

Poslije igara jeli smo pečene kestene. Za kraj smo igrali graničar tako da smo se pomiješali sa učenicima trećeg razreda škole Šestine.

Poslije smo išli u igraonicu „Šestinski kišobran“. Tamo smo se igrali i bilo je jako zabavno. Prije igranja nam je jedna gospođa pričala legendu o Crnoj kraljici i kako je to bilo prije u

Šestinama. Na putu do igraonice vidjeli smo utvrdu Medvedgrad.

Onda smo išli u Hrvatski školski muzej. U njemu smo vidjeli stare početnice, stare klupe, stare ploče, starinsku odjeću i radnu sobu Mate Lovraka.Zatim smo se odjenuli u stare školske opreme i pisali krasopisom.

Onda smo se vozili u tramvaju došli na Trg bana Josipa Jelačića.  Tu smo vidjeli reljefni plan grada Zagreba. Slikali smo se ispred Hrvatskog narodnog kazališta.

Zatim smo , kada je već pala večer, išli u Mc Donalds. Tamo smo se prenajeli! Spuštali smo se na toboganu i poslije toga krenuli kući. Neki su od umora zaspali, a neki su još mogli pričati. Meni je bilo sve super!

Napisali : David Vindić i Renata  Lodeta, 3.r.