« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

10.RUJNA- HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN
Autor: Ivan Jaković, 10. 9. 2014.

Učenici i učitelji OŠ Molve obukli su danas bijele majice- simbol mira i prijateljstva te sportski obučeni zajedno obilježili Hrvatski olimpijski dan.
   HODAJTE,TRČITE,KREČITE SE I NAPRAVITE
PRVI KORAK PREMA ZDRAVOM NAČINU ŽIVOTA

I UČINITE TO ODMAH!

Kiša je nažalost omela planirane aktivnosti na otvorenom. Učitelj tjelesno-zdravstvene kulture Tomislav Čerepinko organizirao je u školskoj športskoj dvorani  igre poligona prepreka i natjecanja posebno prilagođene različitom uzrastu učenika, a sve u duhu  gesla Hrvatskog olimpijskog dana:

HODAJTE,TRČITE,KREČITE SE I NAPRAVITE

PRVI KORAK PREMA ZDRAVOM NAČINU ŽIVOTA

I UČINITE TO ODMAH!

Ovom prigodom uređen je i glavni školski pano na kojem su istaknute zanimljivosti iz povijesti olimpijskih igara općenito,a zatim i uspjesi naših olimpijaca u posljednje 23 godine od kada se Hrvatska uključila u Olimpijske igre kao samostalna država.

Bez sumnje, danas je izuzetno važno koristiti svaki prigodan trenutak za naglašavanje važnosti tjelesne aktivnosti koja zbog današnjeg stila života uglavnom izostaje.Moramo se boriti za promicanje zdravog stila života, a to podrazumijeva  bilo kakvo kretanje. Današnji naraštaji djece su DJECA MEDIJA. Dužnost je učitelja  i roditelja da djecu usmjeravamo na aktivnosti koje će koristiti njihovu zdravlju - pravilnom psihičkom i fizičkom razvoju. Ne govori uzalud stara poslovica U ZDRAVOM TIJELU, ZDRAVI DUH!

Svakako bi je trebali svi uvažavati za svoje dobro.

Marina Sabolović