ČETVRTAŠI U ŠKOLI U PRIRODI U DRAMLJU
Autor: Ivan Jaković, 1. 7. 2014.

Učenici četvrtih razreda OŠ Molve već jedanaestu godinu idu u školu u prirodi.

Ove godine četvrtaši Matične škole i PŠ Medvedička od 1. do  3. lipnja 2014. godine proveli se svoju školu u prirodi po Kvarneru, vođeni razrednicom 4.razreda PŠ Medvedička Ivanom Barić te učiteljicom Helenom Kovač Markov, koja je mijenjala razrednicu 4.razreda OŠ Molve Željkicu Čerepinko.

Na putu prema moru prvog dana obišli su NP Risnjak te upoznali njegov biljni i životinjski svijet.

Poslijepodne su stigli u hotel Dramalj u Dramlju, malom mjestu pokraj Crikvenice, gdje su bili smješteni. Uslijedio je odmah dogovor s animatorom Žućom i osobljem hotela zbog plana trodnevnih aktivnosti.

Svake večeri bile su organizirane različite zabave i natjecanja: Disco party, Lude frizure, Pokaži što znaš i sl. Osim zabave odlazilo se na izlete. Tako su učenici obišli mnoge gradove, prirodne znamenitosti te kulturnopovijesne spomenike:

Otok Krk – krčki most, Punat, franjevački samostan i muzeji na otočiću Košljunu, spilja Biserujka; Baščansku ploču u Crkvi sv. Lucije na Jurandvoru

Crikvenička rivijera; grad Crikvenica, Senj – tvrđava Nehaj;

Kuterevo – utočište za male medvjede.

Putem kući osladili su se u karlovačkom Mc Donald'su.

Putovanje je bilo poučno, zanimljivo i zabavno.

Vrijeme ih je poslužilo pa su se i nakupali koliko su god željeli. Putovanje je brzo prošlo, ali sigurno će svima ostati u dugom i lijepom sjećanju.