DRUGI RAZRED UGOSTIO UČENIKE IZ OŠ ŠESTINE
Autor: Ivan Jaković, 6. 6. 2014.

U četvrtak, 29. svibnja 2014. ugostili smo 60 učenika trećih razreda i njihove učiteljice iz  OŠ Šestine u Zagrebu.  Susret je započeo  u  sportskoj dvorani upoznavanjem, kratkim glazbeno scenskim programom  i razmjenom poklona koje smo sami za tu priliku izradili. Uslijedio  je odlazak u Galeriju molvarskog likovnog kruga. Tamo smo na fotografijama vidjeli likove iz mitova i legendi Podravine. Bilo je tu vještica, vila, vilenjaka… Svi smo pažljivo i pomalo s nevjericom  promatrali svaku fotografiju.

Zatim je uslijedio obilazak naše „Podravske katedrale“  kod kojeg smo saznali legendu o Čudotvornom kipu i mnoge zanimljivosti o prošlosti crkve koje nam je ispričao  župnik fra Tomislav Glavnik.

Nakon zajedničkog  ručka, istraživanja i druženja na Sekulinama, upoznali smo goste sa Repaškim šumama. Na jezeru Čingi – lingi hranili smo labudove. Pravu farmu krava gosti su imali priliku vidjeti kod obitelji Martinčević. Tamo su upoznali način uzgoja i mužnje krava. Velikom dijelu gostiju bio je to prvi susret  s kravama.

Zajedništvo ja nastavljeno u obilasku naše vodenice i  igrama na školskom igralištu.

Obogaćeni spoznajama o našoj školi, znamenitostima  Molva i okolici,  načinu života na selu, stečenim novim prijateljstvima,  mali Šestinčani sretno su se vratili u Zagreb. Nestrpljivo očekujemo ponovni susret koji smo dogovorili u jesen u Zagrebu!

Učenici 2. razreda i učiteljica Dubravka Jaković