OŠ MOLVE NA LINO VIŠEBOJCU U NOVSKOJ
Autor: Ivan Jaković, 3. 6. 2014.

Učenici Petra Piskor,Richard Peti i Ana Kokša pod vodstvom učitelja Darka Pintara u petak 23.5.2014. otputovali su u jutarnjim satovima na lino višebojac u Novsku.

Došli su među prvima te su imali vremena razgledavati grad Novsku. Po njihovim riječima grad je prekrasan i jako im se dojmio.  Zatim su u 13:00 imali svi zajedno ručak u holu škole. Gdje je riječ imao i gradonačelnik i ravnateljica Osnovne škole Novska.  Kad su dobro napunili svoje želuce zdravom hranom krenuli su u domove u kojima su bili smješteni. U 16:30 održano je polufinale višebojaca. Učitelj Darko i pratnja Ana su punim plućima navijali za naše višebojce Richarda i Petru.

Njihovo navijanje je očigledno utjecalo na barem jednog višebojca ili ti jednu. Petra se uspjela plasirati u finale,ali Richard nažalost nije. No njegova se tuga brzo pretvorila u radost na lino Party-u.

Na lino Party-u su se odlično proveli. Nekima je bio razlog što se mogao najesti palačinka,nekima što nije bilo učiteljeva ni voditeljeva te su se mogli odmoriti,a nekima zbog društva,muzike i zabave.

Sljedećeg dana 24.5.2014. u 11:15 već su se tribine dvorane Srednje škole punile. Došli su mnogi navijači s mnogo rekvizitima,transparentima ili slično. Te je u 12:00 počelo finale.  'Atmosfera na tribinama  je bila predobra. Navijači su navijali svako za svog.  Jednostavno neopisivo i vrlo rado bih se vratila.'- rekla pratiteljica Ana.

Početak finala su uljepšale mnoge plesne i pjevačke izvedbe. A uz natjecatelje su bili poznati sportaši: Luka Stepančić,Anita Ivančević,Dinko Kasumović,Petra Gaćina i Andrej Oštarijaš.

Poslije finala svu djecu,voditelje,učitelje i sve ostale je obradovao ručak u dvorištu dvorane.

Tako je završio njihov kratki izlet u Novsku.