PONOVNO SMO USPJEŠNI NA NATJEČAJU DJEČJEGA DUHOVNOGA STVARALAŠTVA U KRIŽEVCIMA
Autor: Ivan Jaković, 18. 4. 2014.

Na 3. susretu  hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva »Stjepan Kranjčić« u Križevcima, 5.4.2014.,  sudjelovale su učenice Sara Kopričanec i Sofija Paša, a u zborniku je objavljen rad Sare Kopričanec.

Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci u suradnji s Udrugom za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić” organizirala je, i ove godine po treći put,  natječaj hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva »Stjepan Kranjčić«.

Dječjim susretom „Stjepan Kranjčić” želi se potaknuti stvaranje suvremenih dječjih duhovnih književnih (poezija, proza, igrokazi) i likovnih radova protkanih kršćanskim vrednotama. Organizatori su predložili da tema trećega natječaja bude skromnost.

Na natječaj, koji je bio otvoren od 15. listopada do 15. prosinca 2013., pristiglo je 246 književnih te 104 likovna rada iz 72 škole u Republici Hrvatskoj. Najuspjeliji likovni radovi bili su izloženi na izložbi „Cvijet skromnosti”, a najuspjeliji literarni radovi javno su izvođeni i objavljeni u zborniku „Kovčeg skromnosti”.

Na  3. susret dječjeg duhovnog stvaralaštva učiteljica Mirela Paša poslala je  literarne radove Dimnjakar Saša  Sare Kopričanec i Da je bar više na svijetu ima  Sofije Paša.

U velikoj konkurenciji učenice su  bile uspješne.  Rad Dimnjakar Saša  Sare Kopričanec posebno je istaknut i objavljen u zborniku najuspjelijih radova „ Kovčeg skromnosti“. To je Sarin prvi objavljeni literarni rad.

Tako smo i po treći put  bili uspješni na 3. natječaju dječjega duhovnoga stvaralaštva.

Mirela Paša