ŽELIM ZNATI, ŽELIM POMOĆI!
Autor: Ivan Jaković, 1. 4. 2014.

Sudjelovanjem  na Županijskoj smotri projekata iz Građanskog odgoja, 28.3.2014.,  u Koprivnici, učenici 7.a r. izborili su prezentaciju razrednog projekta „Želim znati, želim pomoći!“ na Državnoj smotri u Zagrebu.

HUMANO-VOLONTERSKI  PROJEKT UČENIKA 7.a RAZREDA

ŽELIM ZNATI, ŽELIM POMOĆI!

Učenici 7. a razreda Osnovne škole Molve s razrednicom Mirelom Paša provode humano-volonterski projekt „Želim znati, želim pomoći!“ iz Građanskog odgoja  u suradnji sa školom za učenike s teškoćama u razvoju „Dr. P. Bazijanec“ iz Đurđevca.

Projekt je iz područja Građanskog odgoja,  Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo.

Sudjelovanjem  na Županijskoj smotri projekata iz Građanskog odgoja  u Koprivnici, izborili su prezentaciju razrednog projekta na Državnoj smotri u Zagrebu.

Ponukani problemom zajednice, a to je premala angažiranost po pitanju uključivanja osoba s posebnim potrebama u život zajednice promišljali su, istraživali, anketirali, pozivali na suradnju i krenuli u akcije.

Cilj  je bio razvoj empatije i tolerancije prema osobama s teškoćama u razvoju i posebnim potrebama,  pomaganje vršnjacima s teškoćama u razvoju te uključivanje takvih osoba u život zajednice.

Ujedno su željeli naglasiti važnosti humanog i volonterskog rada, suradnje  te aktivnog sudjelovanja u životu zajednice.

U  suradnji s općinskim načelnikom Zdravkom Ivančanom i financijskom potporom Općine Molve kupljeno je prijenosno računalo kojeg će učenici donirati  Školi za posebne potrebe u Đurđevcu. Tako je i ne misleći pokrenuta lančana reakcija „Dobro je činiti dobro.“ Vlasnik poduzeća Telnet, Ivan Sabolović pridružio se donaciji pripremom računala za rad i besplatnom dostavom, a OŠ G. Karlovčana iz Đurđevca dodat će još nešto novaca da se kupi i projektor. Tako je zajednički ostvareno mnogo i poboljšani su  uvjeti rada onima kojima je to potrebno.

Rad na projektu se nastavlja u obliku organiziranja druženja za učenike iz Đurđevca, ali i za osobe s posebnim potrebama iz Molva.

Mirela Paša