ČITANJEM DO ZVIJEZDA –KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA
Autor: Ivan Jaković, 3. 3. 2014.

25.veljače 2014.- u OŠ Virje održalo se županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda. Naša ekipa  ( Mateja Ivančan, Katarina Jelinek i Lana Prečko) zauzela je na ljestvici poretka treće mjesto u konkurenciji deset škola. Uz natjecanje u znanju, učenici se natječu i u izradi plakata na zadanu temu. Našu školu predstavljala je sa svojim plakatom Barbara Vujković.

12. prosinca 2012. u našoj je školi drugi put održano natjecanje koje je provela školska knjižničarka Marina Sabolović za učenike viših razreda.

Učenici su trebali pročitati tri knjige: PRIČE IZ DAVNINA  Ivane Brlić-Mažuranić, STAKLENI DVORAC Maje Brajko Livaković i DOLORES I ŠUMSKE SJENE  Irene Begić. Sva pitanja bila su vezana uz te knjige, poneka i vrlo detaljna. Između osam natjecateljica na školskom natjecanju izabrane su najuspješnije učenice, sve tri iz 8.r. : Mateja Ivančan, Katarina Jelinek i Lana Prečko.Svojim su bodovima osigurale nastup na županijskome natjecanju u Virju 25.02. 2014.

U konkurenciji deset škola - deset ekipa  naša ekipa je osvojile treće mjesto. a imale su priliku   sudjelovati i u susretu s autoricom knjige STAKLENI DVORAC Majom Brajko Livaković.

Na tome je natjecanju bilo potrebno proširiti znanje s autobiografskim podacima o književnicama, ali i pripremiti plakat na temu: MITSKI LIKOVI U DJELIMA I.B.MAŽURANIĆ. Našu je školu predstavila Barbara Vujković , učenica 6.r.sa živopisnim plakatom rađenim pod mentorstvom Zvonimira Haramije- učitelja likovne kulture.

Marina Sabolović