„PUTUJUĆE KAZALIŠTE „ IZ OSIJEKA
Autor: Ivan Jaković, 18. 2. 2014.

11.02. 2014. ugostili smo „PUTUJUĆE KAZALIŠTE „IZ  OSIJEKA sa lutkarskom predstavom“PRIČE IZ ŽABLJEG SVIJETA- LJUBAVNE AVANTURE KRAKONJE I GATALETE“.Predstavu su pratila djeca iz vrtića i nižih razreda naše škole.

Djeca su za velikim zanimanjem pratila „Ljubavne avanture Krakonje i Galete“ i aktivno sudjelovala u  raspletu priče. Priča je inače zamišljena kao obrat poznate bajke o princu i začaranom žapcu-princezi. Autori su prikazali svijet iz žablje perspektive, prateći zgode u Mlakom jezeru kojim vlada žablji kralj Gliban. Njemu je najveća briga bila ženidba sina jedinca princa Krakonje. Krakonja i ne pomišlja na ženidbu nego dane provodi u tulumarenju i svirci. Njegovo srce ipak je osvojila žablja princeza iz udaljenog žabljeg kraljevstva koja je jednog dana netragom nestala. Krakonja pati i ne želi se oženiti niti jednom drugom žabicom. Žablja princeza je bila začarana i pretvorena u pravu princezu koju naravno Krakonja nije moga niti pogledati. U rješavanju problema pomaže vještica Agar, legendarna krsna kuma svih stanovnika Mlakog jezera i jasno- publika. Priča sretno završava, Krakonja i Gataleta  sretno su uplovili u bračnu luku.

Predstava je rađena u živom ritmu u kombinaciji živog glumca i lutke, popraćena glazbenim songovima tako da je predstava doista dobro prihvaćena od učenika, naročito mlađeg uzrasta.

Marina Sabolović