OSNOVNA ŠKOLE MOLVE UVELA E-DNEVNIKE
Autor: Ivan Jaković, Marija Halaček, 31. 10. 2013.

Od 2.rujna 2013. OŠ Molve posluje s e-dnevnicima u svim razredima uključujući i PŠ Medvedička i PŠ Repaš.  Cilj ovog sustava je poboljšati suradnju između škole, roditelja i učenika. Sve informacije o pristupu roditelja u e-dnevnik objasnili su ravnatelj OŠ Molve Ivan Jaković i školski pedagog Miroslav Saraga na zajedničkom roditeljskom sastanku održanom 16. listopada 2013. u novome društvenome domu u Molvama u 19 sati.

E-dnevnici su novina u sustavu obrazovanja, osmislio ga je CARNET a odobrio ministar.

„Aplikaciju je izradio CARNet te ona ima sve funkcionalnosti postojeće razredne knjige, uz dodatne funkcionalnosti koje omogućava uporaba informacijsko-komunikacijskih tehnologija (ICT).

Uz postojeće funkcionalnosti koje sada ima razredna knjiga u papirnatom obliku, aplikacija ima i dodanu vrijednost kroz sustav izvještaja koji omogućavaju analize pri pedagoškom praćenju i izradi izvještaja koji se pripremaju za sjednice nastavničkog vijeća. Na brz, jednostavan i pouzdan način razrednicima, nastavnicima i ravnateljima na ovaj se način omogućuje izrada različitih izvještaja o ocjenama i izostancima. Dodatna prednost je suzbijanje neovlaštenog unosa, ali i slučajeva krađe i nehotičnog ili namjernog uništavanja razredne knjige koji se ponekad javljaju školama.

Uspostavljen je i sustav obavještavanja roditelja o izostancima djece, tako da roditelji čije je dijete izostalo prethodnog dana, dobiju e-mail s informacijom s kojeg sata je dijete izostalo te zamolbu da se jave razredniku u terminu za informacije.

Izrađena je i aplikacija e-Dnevnik za učenike koja omogućava učenicima pregled ocjena, bilješki, izostanaka, lektira te raspored pisanih zadaća, koje su upisali nastavnici u e-Dnevnik sustav.

Pristup aplikaciji imaju ravnatelji škola i djelatnici u pedagoškim službama. Predmetni nastavnici imaju pristup samo podacima o svom predmetu, dok razrednici imaju pristup svim podacima o učeniku svoga razreda.“