OSNOVNA ŠKOLA MOLVE U COMENIUSU!!
Autor: Ivan Jaković, 9. 10. 2013.

Sve je počelo pripremnim posjetom u Tursku, kad je naša učiteljica engleskog jezika Mirjana Kelemin otputovala kako bi zajedno s kolegicama iz drugih zemalja Europske Unije osmislila i prijavila projektnu ideju Agenciji za mobilnost i programe europske unije.

Rezultati su stigli. Projekt je prihvaćen!

Agencija za mobilnost i programe EU-a je odobrila financijsku potporu od 22 500 eura našoj školi za sudjelovanje u međunarodnom projektu Let Europe's Rythm Beat in the Same Heart.

Učitelji i učenici naše škole će proučavati tradiciju, kulturu i običaje zajedno sa svojim kolegama iz Turske (zemljom koordinatorom), Mađarske, Poljske, Litve i Italije.

Projekt će trajati dvije godine. U prvoj ćemo godini upoznati jedni druge kroz različite aktivnosti  s temama tradicije, kulture i običaja, a u drugoj godini otkrivat ćemo sličnosti i razlike među nama.

Cilj ovog projekta je uočiti koliko smo slični i naučiti koliko možemo biti ujedinjeni bez obzira što živimo udaljeni jedni od drugih, a isto tako upoznat ćemo razlike među nama te naučiti poštovati ih i prihvatiti da bismo mogli živjeti mirno i spokojno kao dio jedne velike zajednice Europske Unije.

Mirjana Kelemin