ZAVRŠENI RADOVI NA NADOGRADNJI ŠKOLE
Autor: Ivan Jaković, 5. 12. 2017.

Od ljetnih mjeseci pa sve do prošlog tjedna trajali su radovi na nadogradnji novih školskih prostora u koje će se smjestiti školska knjižnica, školska kuhinja (spremište) i multimedijalna dvorana/zbornica. Županija je financirala gradnju po Programu podrške regionalnom razvoju, a prostor se proširuje za 188,03 m2. Izvođač radova bio je Graditeljstvo Vrabelj iz Koprivnice. Tehnički pregled je obavljen 1. prosinca i u tijeku je izdavanje uporabne dozvole.

Prema potpisanom Ugovoru između škole i općine Molve o sufinanciranju projekta dogradnje u tijeku su dogovori oko opremanja knjižnice, preseljenju seoske knjižnice u školski prostor, o posudbi knjiga za mještane, opremanju kuhinje i spremišta (prema HASAP-u) i o kuhanju i prijevozu toplih obroka za učenike područnih škola.

Nadamo se da zajedničkim snagama, suradnjom i dogovorima možemo završiti ovaj projekt koji je na inicijativu ravnatelja pokrenut 2005. godine.

Zahvaljujemo Županiji, Općini i svima koji su omogućili da naša škola dobije prekrasan moderan prostor za kvalitetan suživot i proces odgoja i obrazovanja te školstva u Molvama. Otvorenje se predviđa početkom drugog polugodišta 2018. godine nakon opremanja prostora. Trenutno se još radi na kvalitetnom i osmišljenom namještanju novih prostora koji će imati višestruku primjenu i  kojima ćemo  omogućiti još veći standard i kvalitetu života i rada učenika i učitelja naše škole, ali i mještana Molva.

Nadamo se da će do predviđenog roka otvorenja prostori biti opremljeni i na opće zadovoljstvo otvoreni i moći će se razgledati i svakodnevno koristiti.

Slika 1. Školska knjižnica

Slika 2. Školska knjižnica