Potpisani ugovori za dogradnju knjižnice Osnovne škole Molve
Autor: Ivan Jaković, 24. 7. 2017.

Župan Darko Koren i vlasnica obrta Graditeljstvo „Vrabelj“ Marija Vrabelj u petak, 21. srpnja potpisali su ugovor o javnoj nabavi radova dogradnje knjižnice Osnovne škole Molve. Vrijednost ugovora je 861.662,55 kuna s PDV-om, a projekt je na natječaju Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, po Programu podrške regionalnom razvoju, ostvario i sufinanciranje od 750 tisuća kuna.

Radovi će obuhvatiti rekonstrukciju postojeće škole i kotlovnice, dogradnju knjižnice i zbornice te nadogradnju spremišta. Školu polazi 230 učenika u 16 razrednih odjela, dok na matičnu školu otpada 185 učenika u 11 razrednih odjela.

Potpisivanju ugovora prisustvovali su i zamjenik župana Ratimir Ljubić te viši savjetnici za provedbu kapitalnih projekata u školstvu Ana Mušlek i Davor Karas, kao i načelnik Općine Molve Zdravko Ivančan i ravnatelj škole Ivan Jaković, koji su istaknuli kako na realizaciju ovog projekta čekaju već deset godina te Županiji zahvalili na podršci i brizi za obrazovanje.

Poslove stručnog i obračunskog nadzora obavljat će STUDIO HM d.o.o. Đurđevac.

Služba ureda župana