MOJA PRVA KNJIGA
Autor: Ivan Jaković, 26. 5. 2017.

Udruga KAlibra iz Karlovca i ove je godine organizirala likovno-literarni natječaj „Moja prva knjiga“ koji se sada održava po 13. put. Učenici za taj natječaj trebaju napraviti jednu cijelu slikovnicu od 16 stranica i naslovnicu što je vrlo kompleksan i dugotrajan posao zbog čega podosta njih započne rad, ali brzo odustaju. Učenici naše škole sudjeluju na tom natječaju od samih početaka i bilo je tu lijepih uspjeha i prekrasnih slikovnica. Ove godine na posao su se dale učenice 2. razreda Klara Čerepinko i Lea Vraždinec te uz poticaj i podršku svojih roditelja i mentorice Katice Ištvan uspjele su svoje priče završiti u zadanom roku.

Naslov Klarine slikovnice je Anina želja, a poruka koju nam šalje je da treba biti ustrajan u ostvarenju vlastitih snova i ne odustajati čim naiđeš na prvu prepreku. Leina Zaigrana Iva nam pak govori kako djeca trebaju slušati svoje roditelje kako bi lakše i bolje rješavali svoje obaveze.

Na natječaj je pristiglo 539 slikovnica iz 143 osnovne škole iz svih dijelova Republike Hrvatske. Rezultate su i ove godine dijelili na prvu, drugu, treću i poticajnu nagradu. U duhu poticanja likovno-literarnog kreativnog stvaralaštva unutar pojedine nagrade ne postoji rang lista te su učenici i učenice poredani prema abecedi.

Slikovnice naših učenica Klare i Lee su pohvaljene, znači dobile su poticajnu nagradu što je za njihovu dob veliki uspjeh.

Čestitamo Klari i Lei i želimo im puno uspjeha u daljnjem radu.

Izvor: Učiteljica 2. razreda Katica Ištvan