POSJET GRADU VUKOVARU
Autor: Ivan Jaković, 7. 11. 2016.

Učenici osmih razreda OŠ Molve dana 27. i 28. listopada 2016. godine posjetili su grad Vukovar.

Okupili smo se ispred škole u 5 sati i krenuli na dalek put. Putovanje je financiralo Ministarstvo branitelja stoga smo u autobusu bili s učenicima iz OŠ Kloštar Podravski te smo imali priliku upoznati nove prijatelje. Stigavši u Vukovar prvo smo posjetili Spomen dom Domovinskog rata gdje su nam održali edukativno, zanimljivo, ali i potresno predavanje o ratu. Nakon predavanja posjetili smo Muzej vučedolske kulture. Tamo smo vidjeli  kako su Vučedolci živjeli. Zatim smo se smjestili u hostel „ Dubrovnik“, u prostorijama Vojarne, a nakon večere je slijedilo slobodno vrijeme te smo imali priliku prošetati se Dunavom i posjetiti disko.

Slijedećeg dana čekao nas je naporan dan. Ujutro smo se probudili i uzeli sve stvari iz hostela te se zaputili na doručak. Nakon doručka posjetili smo Memorijalno groblje, Ovčaru i Hangar. Poslije toga smo otišli u posjet vojarni gdje smo imali kratko predavanje o bombama, a imali smo priliku vidjeti tenkove, vojne brodove i ostalo. Također smo posjetili bolnicu. Ušavši u bolnicu dočekao nas je kratki filmić o tome kakvo je bilo stanje u bolnici za vrijeme rata, a posjetili smo i podrum bolnice koji je uređen prema ondašnjem vremenu pa smo si mogli dočarati atmosferu tog vremena.

Kasnije smo posjetili i vodotoranj te ostali iznenađeni njegovim izgledom. Nakon tornja smo se prošetali trpinjskom cestom gdje su nam također govorili o ratu. Nakon svega viđenoga opet smo se vratili u Spomen dom Domovinskog rata i tamo sudjelovali u natjecanju. Iz svake škole sudjelovala su dva učenika, a iz naše su to bili Matija Imbriovčan i Antonio Gazdek. Zahvaljujući njima naša je škola osvojila drugo mjesto.

Našem dvodnevnom putovanju došao je kraj. Dugo se vozivši natrag, u Kloštru Podravskom smo se pozdravili s prijateljima i nastavili svoj put prema Molvama i našim kućama.

Ako ste u prilici, svakako posjetite grad Vukovar jer je to stvarno prekrasan grad. Svim osmašima posjet je bio poučan i dugo ćemo ga pamtiti.

Učenici 8.a i 8.b razreda